Leren trailrunnen voor alle nivo’s
Een hele toegankelijke en leerzame manier om veel kennis op te doen en een heerlijke dag samen met andere trailers buiten te zijn zijn de clinics Trailrun Technieken.
Deze organiseren we een aantal keer per jaar. We nemen je mee de trails op en maken er een mooie dag van in de natuur, veel leren en gezelligheid!
Wat kun je verwachten?
Tijdens deze clinic ofwel workshop wordt je meegenomen in het hoe en waarom van een warming up, de beginselen van het klimmen en afdalen in heuvelachtig terrein, de specifieke krachtoefeningen die je kan doen als voorbereiding op jouw trailavontuur en uiteindelijk gaan we een mooie trail lopen waarbij je alle tips & tricks in de praktijk kan toepassen.
▸ Materiaalkunde; wat en hoe neem je mee op de trails
▸ Techniek training; klimmen, dalen, bochten en terrein lezen
▸ Krachtoefeningen met TRX en het terrein
▸ Bewegen door verschillend terrein
▸ Energiehuishouding tijdens je trail
Tussendoor zoeken we een mooi plekje op waar we heerlijk ons zelf meegebrachte lunchpakket gaan opeten.
We starten om 10 uur met de clinic en de dag is rond 16 uur afgelopen. Een dag waarin leren, plezier hebben, trailers leren kennen en rennen in een fantastisch gebied centraal staat.

Voor wie?
Deze clinics zijn voor iedereen die meer wil weten over trailrunnen of mee gaat met een trailrunreis. Wil je zoveel mogelijk leren over trailrunnen? Kom dan ook, iedereen is welkom! Als je tussen de 8 en 10km kunt hardlopen, kun je meedoen. Het tempo maakt niet uit!
De clinics zijn onder leiding van een gediplomeerde trainer.
De kosten?
De kosten voor deze dag bedragen €75. En daarin zit alles inbegrepen, behalve je eigen lunch.
Vergeet dus niet je trailvest mee te nemen met daarin wat water en eten!
Wanneer en waar?
Centraal in ons Nederland liggen de Soesterduinen. Een perfect gebied waar we kennis gaan maken met zandverstuivingen, uphills, stuwwallen en bos. Ideaal om alle aspecten van het trailrunnen aan de tand te voelen, zodat je met een goed gevulde kennis rugzak weer richting huis gaat.
Starttijd: 10hr
Einde dag: ca 16hr
Begeleiding
Onze trailrunclinics worden altijd geleid door een professional. In principe verzorgt onze gecertificeerde Trailruntrainer de training
Samenwerking
De masterclasses zijn ontstaan door een inmiddels jarenlange samenwerking met Bergtrails.com. Alles wat er op de dag geleerd wordt kan je gebruiken wanneer je met hen op trailrunreis gaat.

Check de site; het programma voor 2026 is gemaakt! Je gaat altijd op reis met een Nederlandssprekende International Mountain Leader. Zij nemen je mee over de mooiste trails van hun persoonlijke achtertuin in de Franse, Zwitserse of Italiaanse Alpen!
Tijdens de class kan je ook alle vragen stellen over hun programma; we adviseren je graag!



